Dieta i suplementacja

Czy wiesz, ze Twój sposób odżywienia ma wpływ na Twoje ciało i zdrowie?

Odpowiednio zbilansowana dieta poprawi zdrowie i samopoczucie. Wraz ze zmiana nawyków żywieniowych zyskasz nie tylko lepszy wygląd, ale dodatkowo poczujesz więcej energii, witalności i pewności siebie, a twoje treningi przyniosą dużo szybsze efekty. Pomogę Ci ułożyć dietę pod Twoje cele.

Dieta redukcyjna

Dieta redukcyjna to dieta odchudzająca. Polega ona na zmniejszeniu ilości dostarczanych do organizmu kalorii. Odchudzanie wymaga wywołania deficytu energetycznego, czyli spożywania mniejszej ilości energii niż wynika z indywidualnego zapotrzebowania.

Dieta redukcyjna przyczynia się do skutecznej i trwałej utraty masy ciała, a zarazem poprawy zdrowia i samopoczucia. Chudnięcie na tej diecie odbywa się poprzez spadek tkanki tłuszczowej,. Mimo zmniejszenia podaży energii, na diecie redukcyjnej nie będziemy chodzili ciągle głodni, dzięki sporej ilości posiłków dziennie 4-6 oraz odpowiedniej proporcji białek, węglowodanów i tłuszczy będziemy mieli uczucie sytości i zapobiegnie to podjadaniu

ZALETY:

  • uczy zdrowego, prawidłowego odżywiania oraz dokonywania właściwych wyborów żywieniowych
  • oczyszcza organizm, dzięki zawartości pokarmów bogatych w błonnik
  • dodaje energii z uwagi na regularne spożywanie posiłków
  • redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej

Dieta na masę

Dieta na masę przyczynia się do zwiększenia tkanki mięśniowej, polega na zwiększeniu ilości zapotrzebowania kalorii dla organizmu, które powinny pochodzić z jak najlepszych źródeł. Połączenie składników odżywczych w jadłospisie w odpowiedni sposób pozwala je wykorzystać w celu ukierunkowanym na rozbudowę muskulatury. Nadwyżka kaloryczna w takiej diecie jest indywidualnie dostosowana do naszych założeń.

ZALETY:

  • przyrost masy mięśniowej
  • regularność posiłków
  • wysoka, jakość składników

Suplementacja

Suplementacja nie jest czymś obowiązkowym, ale z pewnością może pomóc w diecie, gdyż nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkich mikro i makro składników w odpowiedniej ilości. Także pomoże nam w trakcie jak i po ciężkich treningach przywrócić organizm jak najszybciej do pełnej sprawności.

ZALETY:

  • uzupełnia niedobory
  • szybkość w przygotowaniu i spożyciu